Instagram

farmasiozlemselcuk

WhatsApp

+90 549 794 95 19

Farmasi

Farmasi’de Titanyum Dioksit Varmı?

Bizimle İletişim Kurun

En kısa sürede döneceğimizden hiç şüpheniz olmasın 😊

Farmasi kozmetik ürünlerini insan sağlığına ve çevreye dikkat ve saygı ile ulusal ve uluslararası kozmetik mevzuatlarına uygun olarak üretmektedir.

Tüm ürünlerini piyasaya arz etmeden önce ürünlerinin güvenliği ile ilgili tüm testleri akredite kuruluşlar bünyesinde yaptırmakta ve onay almaktadır. Bilimsel bir kaynağa dayanmayan, teknik geçerliliği olmayan usuller ile ürünleri hakkında yapılan yorumları kabul etmemektedir.

Doğal olarak meydana gelen, Titanyumun oksit formu olan Titanyum dioksit (Ti02) titania olarak da bilinmekte, doğada saf olarak bulunmakta ve demir titanyum dioksit (Fe3Ti03) cevherlerinden üretilmektedir. Isı ve ışık stabilitesi yüksektir. Sahip olduğu yüksek refraktif indeks ve parlak beyazlıktan dolayı, pigmentler için etkili bir opaklaştırıcı olmaktadır.

Titanyum dioksitin önemli bir diğer avantajıda; Uv ışık altında renginin solmamasıdır. Kullanım alanları arasında; Gıda, kozmetik ve eczacılık ürünleri gelmekte, ayrıca boya, plastik, kağıt endüstrilerinde de beyazlık ve opaklık sağlayan pigment olarak yaygın uygulaması bulunmaktadır.

Hem suda, hem yağda dispers olabilen türleri üretilen titanyum dioksitin gıdalarda kullanımı; Fda tarafından ağırlıkça %1 ile sınırlanmaktadır. Sahip olduğu opaklayıcı özellik, özellikle peynir ve salata sosları gibi düşük yağlı ürünlerde yağdan kaynaklanan opak görünümü taklit etmek amacıyla önemli faydalar sağlamaktadır.

Farmasi Kozmetik Yönetmeliği ‘Ek.VI Kozmetik Ürünlerde Kullanılmasına İzin Verilen Uv Filtrelerin Listesi’ne göre kozmetik kullanımına izin vermektedir. Farmasi ürünleri Avrupa Standartlarında üretilmektedir.

Farmasi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi için lütfen sayfamızdaki iletişim kanalları aracılığı ile bize ulaşın. Hemen size dönüş yapalım ve bilgileri aktaralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı